Zostaliśmy bardzo obdarowani. Tym darem jest spotkanie z pięknym człowiekiem, kapłanem, przyjacielem... Teraz chcemy opowiadać o Jego spojrzeniu i słuchaniu.
Spotkajmy GoDwa spotkania - dwa majowe zaproszenia. Do Krakowa i do Kędzierzyna-Koźla. Zapraszają Fundacja MALAK i kędzierzyński Klub "Tygodnika Powszechnego". Wszytko wokół kategorii spotkania, codzienności, celebrowania kawy i… ks. Krzysztofa GRZYWOCZA. Więcej szczegółów w rozwinięciu.
Dwa spotkania - dwa majowe zaproszenia. Do Krakowa i do Kędzierzyna-Koźla. Zapraszają Fundacja MALAK i kędzierzyński Klub "Tygodnika Powszechnego". Wszytko wokół kategorii spotkania, codzienności, celebrowania kawy i… ks. Krzysztofa GRZYWOCZA. Więcej szczegółów w rozwinięciu.
Ks. Krzysztof jest patronem pięknych spotkań. To, kim jesteśmy, w jakiejś mierze jest kształtowane historią spotkań w „opowieści” naszego życia.
Strona, którą Państwo odwiedzacie – poświęcona życiu i twórczości ks. Krzysztofa Grzywocza – ma być miejscem właśnie takiego spotkania. Znajdziecie tu materiały tekstowe, odnośniki do artykułów, materiały audio, wideo, fotografie, wspomnienia, opracowania naukowe.
Jednocześnie nasza witryna ma być zaproszeniem skierowanym do jej... współtworzenia – jeśli posiadacie zdjęcia lub nagrania ks. Krzysztofa bądź chcielibyście się podzielić swoim doświadczeniem spotkania go jako kapłana, przyjaciela, spowiednika, terapeuty, kierownika duchowego, towarzysza górskich wędrówek, to zachęcamy do współpracy.
Temu spotkaniu i zawiązanemu dziełu patronuje Biskup Opolski Andrzej Czaja.
[zobacz Dekret Biskupa]
„Nic tak nie przekonuje dzisiaj o Nim, jak spotkanie z normalnym, to znaczy świętym człowiekiem. Tęsknota za normą człowieczeństwa odnajduje w tej normalności swoje spełnienie. […] w spojrzeniu świętego człowieka można przeczuć obecność Boga. [...] Ludzie święci, posłani przez Boga, są słowem Jego ojcowskiej wierności. Ich spojrzenia dotykają twarzy przechodniów.
[...] Nigdy nie brakowało świętych i ich spojrzeń - brakowało odwagi wiary w ich obecność. Brakowało spojrzenia, które widzi więcej niż własne ego albo widzi dopiero wtedy, gdy odeszli”
[Kto widzi Mnie, widzi i Ojca, „Pastores” 2000, nr 6, s. 44.45]
Zapraszamy młodych na rekolekcje „Góry i modlitwa” w Szwajcarii, w domu Wspólnoty Błogosławieństw w Venthône.
W programie rekolekcji: kilkugodzinne wędrówki po Alpach każdego dnia połączone ze słuchaniem konferencji ks. Krzysztofa Grzywocza, codzienna Eucharystia, możliwość adoracji oraz wieczory modlitewne. Celem tych rekolekcji jest pogłębienie i umocnienie więzi z Bogiem oraz budowanie pięknych relacji z drugim człowiekiem.
Termin: 26.07-03.08.2025 r.
Więcej informacji + kontakt:
https://wspolnotablogoslawienstw.pl/event/rekolekcje-dla-doroslych-w-szwajcarii-w-szkole-ks-krzysztofa-grzywocza-2/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100080141515901
[fot. ks. A. Rogalski]
Klub "Tygodnika Powszechnego" w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie "Ksiądz Krzysztof Grzywocz. Bądź dobrej myśli…".
Długo by mówić i pisać. Ksiądz Krzysztof był z Kędzierzyna-Koźla, z Rogów. Kochał ludzi, góry i bycie księdzem. A bycie księdzem znaczyło dla niego bycie towarzyszem.
I towarzyszył wielu.
I o tym towarzyszeniu będziemy porozmawiać. Nie wspominkowo, a w tej chwili, czyli 11 maja.
Sposób mówienia Krzysztofa o relacjach międzyludzkich, o wierze, czasem o Bogu był i jest inny.
Po prostu.
Porozmawiamy o tym z Ryszardem Paluchem, teologiem, pisarzem, człowiekiem, który znał ks. Krzysztofa, przyjaźnił się z nim, a teraz dba o to, aby ten wyjątkowy sposób mówienia o ludzkich relacjach, Bogu i wierze, który Krzysztof praktykował, pozostał z nami...
Fundacja MALAK zaprasza! Podczas majowego spotkania z cyklu "Mądre życie" skoncentrujemy się wokół myśli Krzysztofa Grzywocza. Na naszej kanapie usiądzie dr Ryszard Paluch przyjaciel i opiekun spuścizny zaginionego przed laty – w Alpach- wyjątkowego księdza.
Porozmawiamy o duchowości i zwyczajnych chwilach, w których kryje się głęboki sens. Przyjrzymy się bliżej złożoności każdego dnia. Wspomnimy tego, który był w niej mocno osadzony – w „tu i teraz”.
Codzienność często kojarzy się z rutyną i monotonią. Dla wielu jest to wciąż nieodkryty obszar, a przecież pełen duchowego potencjału. Porozmawiamy o smakowaniu życia, czułości i bliskości. O umiejętności bycia uważnym na potrzeby innych, ale też na własne emocje i przeżycia.
Zapraszamy! Będziemy wspólnie mieli okazję zgłębić te zagadnienia i dowiedzieć się, jak duchowość codzienności może wzbogacić nasze życie.
Na spotkanie OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
WIĘCEJ INFORMACJI:
Nakładem wydawnictwa W drodze ukazała się nowa publikacja ks. Krzysztofa Grzywocza. Jej treść stanowi zredagowany zapis rekolekcji wielkopostnych, które ks. Krzysztof głosił w dniach 9-11 marca 2015 r. w kościele oo. dominikanów, na zaproszenie Duszpasterstwa Akademickiego „Studnia” (Warszawa-Służew). Do książki dołączono również dwie rozmowy (O uczuciach – ich przyjmowaniu rozumieniu i rozwijaniu oraz O dialogu, spotkaniu i towarzyszeniu duchowym), które ukazały się na łamach miesięcznika „W drodze”.
Ks. Krzysztof urodził się 17 X 1962 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 VI 1989 r.
Zaginął 17 VIII 2017 r. w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorn, na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 VIII 2017 r. zakończono oficjalne poszukiwania – ks. Grzywocz został uznany za zaginionego.
Bliskość Boga, Jego otwartość sprawiają,
że doświadczamy sensu i siły,
aby wypowiedzieć to,
co nas zamknęło i nadal zamyka
na spotkanie z Bogiem i człowiekiem.
Różni ludzie, różne miejsce, różne historie ale połączyło ich to samo spotkanie...
Posłuchacie i przeczytajcie wspomnienia osób, które spotkały ks. Krzysztofa [w trakcie aktualizacji].
Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.
Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).
Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.
+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch
Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.