scrolldown

Ksiądz Krzysztof Grzywocz


Zostaliśmy bardzo obdarowani. Tym darem jest spotkanie z pięknym człowiekiem, kapłanem, przyjacielem... Teraz chcemy opowiadać o Jego spojrzeniu i słuchaniu.

Spotkajmy Go
"Wystarczy ci mojej łaski..."

"Wystarczy ci mojej łaski..."

Kolejna część rekolekcji "Słudzy pojednania", które ks. Krzysztof głosił w 2011 r. w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Dziś homilia podczas, której ks. Grzywocz przywołuje postać bł. Gerharda Hirschfeldera.

 
"Wystarczy ci mojej łaski..."

"Wystarczy ci mojej łaski..."

Kolejna część rekolekcji "Słudzy pojednania", które ks. Krzysztof głosił w 2011 r. w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Dziś homilia podczas, której ks. Grzywocz przywołuje postać bł. Gerharda Hirschfeldera.

 

Zamysł


Ks. Krzysztof jest patronem pięknych spotkań. To, kim jesteśmy, w jakiejś mierze jest kształtowane historią spotkań w „opowieści” naszego życia.

Strona, którą Państwo odwiedzacie – poświęcona życiu i twórczości ks. Krzysztofa Grzywocza – ma być miejscem właśnie takiego spotkania. Znajdziecie tu materiały tekstowe, odnośniki do artykułów, materiały audio, wideo, fotografie, wspomnienia, opracowania naukowe.

Jednocześnie nasza witryna ma być zaproszeniem skierowanym do jej... współtworzenia – jeśli posiadacie zdjęcia lub nagrania ks. Krzysztofa bądź chcielibyście się podzielić swoim doświadczeniem spotkania go jako kapłana, przyjaciela, spowiednika, terapeuty, kierownika duchowego, towarzysza górskich wędrówek, to zachęcamy do współpracy.

Temu spotkaniu i zawiązanemu dziełu patronuje Biskup Opolski Andrzej Czaja.
[zobacz Dekret Biskupa]

Dlaczego?

Motto


„Nic tak nie przekonuje dzisiaj o Nim, jak spotkanie z normalnym, to znaczy świętym człowiekiem. Tęsknota za normą człowieczeństwa odnajduje w tej normalności swoje spełnienie. […] w spojrzeniu świętego człowieka można przeczuć obecność Boga. [...] Ludzie święci, posłani przez Boga, są słowem Jego ojcowskiej wierności. Ich spojrzenia dotykają twarzy przechodniów.

[...] Nigdy nie brakowało świętych i ich spojrzeń - brakowało odwagi wiary w ich obecność. Brakowało spojrzenia, które widzi więcej niż własne ego albo widzi dopiero wtedy, gdy odeszli”

[Kto widzi Mnie, widzi i Ojca, „Pastores” 2000, nr 6, s. 44.45]

Aktualności


czwartek, 17 października 2019 11:05

Rocznica urodzin ks. Krzysztofa Grzywocza

W rocznicę urodzin ks. Krzysztofa Grzywocza zapraszamy na wspólną modlitwę w jego intencji.

Czytaj więcej
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 13:47

II rocznica zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza

W II rocznicę zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza spotkajmy się na modlitwie w jego intencji.

Czytaj więcej
czwartek, 18 lipca 2019 09:05

Tablica pamięci na Wiktorówkach

W dniu 15 VII 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr (Wiktorówki) sprawowano Eucharystię w intencji ks. dr Krzysztofa Grzywocza.

Czytaj więcej

Biogram księdza Krzysztofa

Ks. Krzysztof urodził się 17 X 1962 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 VI 1989 r.

Zaginął 17 VIII 2017 r. w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorn, na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 VIII 2017 r. zakończono oficjalne poszukiwania – ks. Grzywocz został uznany za zaginionego.

przeczytaj całość

Jest niebezpieczną pokusą sądzić,
że najpierw uporządkuję wszystko,
a potem się spotkam.
Spotkanie jest przed katharsis.

Wspomnienia

Różni ludzie, różne miejsce, różne historie ale połączyło ich to samo spotkanie...
Posłuchacie i przeczytajcie wspomnienia osób, które spotkały ks. Krzysztofa [w trakcie aktualizacji].

Przejdź do wspomnień

Bądźmy w kontakcie!


Zdjęcia, nagrania, wspomnienia
prosimy przesyłać na poniższy adres mailowy.
Większe pliki można przekazywać za pomocą Wetransfer.com, Google Drive lub Dropbox.

Celem nawiązania kontaktu
prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu (lub adresu e-mail).

Zastrzegamy sobie prawa skracania i adiustacji tekstów oraz zmiany ich tytułów.

+48 509 987 382
osoba odpowiedzialna
dr Ryszard Paluch

 

Wszelkie prawa do zawartych na stronie materiałów (utwory tekstowe, audio, foto, wideo i inne) są zastrzeżone i objęte prawem autorskim. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kskrzysztofgrzywocz.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż, wykorzystanie do publicznego odtwarzania (całości lub fragmentów utworów) są - bez uprzedniej pisemnej zgody administratora - zabronione i mogą stanowić naruszenie ustawodawstwa o prawie autorskim.